Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ahmet altan

Etiket Arşivi: ahmet altan

Ahmet Altan gündemi altüst edecek…Tüm ezberleri bozdu !

1ahmet altan

Gazeteci-Yazar Ahmet Altan, Bugün Tv’de Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu programa konuk oldu. Altan yaklaşan seçimlere ilişkin çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Altan ‘Ben AKP’nin gitmesini çok ama çok istiyorum. HDP’nin barajı aşmasını çok ama çok istiyorum. Koalisyon istiyorum.Çünkü AKP yine tek başına iktidar olur, HDP baraj altında kalırsa ve Erdoğan’a başkanlık yolu açılırsa bırakın uzun vadeyi, 2016’nın sonuna kadar Türkiye’de çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

Anayasa Mahkemesi: Kod adıyla dinleme hak ihlalidir

29244538

Anayasa Mahkemesi (AYM), MİT’in 2008’de kod adıyla 4 gazeteciyi dinlemesini haberleşme özgürlüğünün ihlali sayarak, bu tip dinlemeye kırmızı kart gösterdi.   Hürriyet gazetesinden Oya Armuştçu’nun haberine göre AYM, 2937 sayılı Kanun’a göre MİT’in talebiyle ‘Çaşıt’, ‘Elizabeth’, ‘Arashi’, ‘Hossain Seyfullah’, ‘Vahan’ gibi kod isimlerle gazeteciler Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Markar Esayan ve Mehmet Baransu’nun telefonlarının dinlenmesinin ‘haberleşme özgürlüğünün ihlali’ olduğuna oybirliğiyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ahmet Altan ‘Davutoğlu mu. O da kim.. Başbakan diye biri yok ki !

ahmet altan

S Haber’de Metin Yıkar’ın programına katılan gazeteci- yazar Ahmet Altan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim çalışmaları ile ilgili soru üzerine “O kim? Başbakan diye biri yok. Eğer bir başbakan olsa, Cumhurbaşkanı böyle meydanlarda suç işleyemezdi” dedi.   “Muhafazakarların çok fazla dindar olmadığı ortaya çıktı” diyen Altan, “Toplumun güçlenmesi yönetenlerin işine gelmiyor. Burası çok kirli çamaşır gibi ne kadar yıkarsanız yıkayın kolay ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ahmet Altan’dan korkutan yorum:’Erdoğan başkan olursa içsavaş’

ahmet altan

Son dönemde yaşanan baskılara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gazeteci Ahmet Altan “Erdoğan başkan olursa 2015’te Türkiye 1925’leri, büyük devlet şiddetini, yasaklamaları yaşar, bir ya da iki sene içinde iç savaşa gideriz.” dedi. Yeni kitabı ‘Ölmek kolaylık Sevmekten’ kitabıyla ilgili Aksiyon Dergisi’ne röportaj veren Gazeteci Ahmet Altan, Türkiye’de yaşanan baskılarla ilgili dikkat çeken tespitlerde bulundu. İşte Ahmet Altan’ın Aksiyon’a verdiği röportajın ilgili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yeni Türkiye’nin polisleri nereden getirilecek

hertaraf

ALİ AĞCAKULU*/ Üniversite reformunda, üniversite hocaları Nazi Almanya’sından kaçan Musevilerden oluşturulmuştu. Şimdi Yeni Türkiye’nin polisleri ve polisleri yetiştirecek hocalar nereden getirilecek acaba?   Yeni kurulan her rejim, kendi muhafızlarını ve müdafilerini yetiştirmek için eğitim alanında reform yapma ihtiyacı hisseder. Zaten örgün eğitimin amacı da rejime hizmet edecek nesilleri yetiştirmek değil midir? Bunların ilk yaptıkları icraat ise eski rejimin eğitim kurumlarını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Altan: ‘Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları göz kırpmadan öldürtüyorlar’

ahmet-altan-medya-devletin-parcasi-oldu_1089007_720_400

Gazeteci yazar Ahmet Altan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimle başkan olmayacağını gördükçe orduya yanaştığını söyledi. Altan, ‘‘Son Ağrı olayında gördüğümüz gibi orduyu öne sürerek, çatışmaları hızlandırmaya, HDP’yi böyle geriletmeye uğraşıyorlar. Kan döküyorlar. Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları gözlerini kırpmadan öldürtüyorlar” dedi. GriHat’a konuşan Ahmet Altan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidara sert eleştiriler yöneltti. Altan, ‘‘Son Ağrı olayında gördüğümüz gibi orduyu öne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ahmet Altan: Erdoğan başkan olursa AKP’nin bir kesimi de…

ahmet-altan

Mehtap TV’de yayınlanan ‘Akıl Defteri’ programına konuk olan gazeteci, yazar Ahmet Altan, “Erdoğan başkan olursa büyük bir ihtimalle AKP’nin bir kesimi diğer kesimini tutuklayacak. Türkiye öyle basit yerlere doğru gitmiyor” dedi. ‘ERDOĞAN BAŞKAN OLURSA AKP’NİN BİR KESİMİ DİĞER KESİMİNİ TUTUKLAYACAK’ Seçimlerle ilgili yorumda bulunan Ahmet Altan, “Bu seçimlerde, bu ülke cehennemin kapılarını kapatmalı… Ve Türkiye AKP’nin özellikle bir kanadına kendinize ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ahmet Altan:’Erdoğan iktidarı sallanıyor..Yıkılacak’

ahmet altan

Hayko Bağdat ve Nazlı Ilıcak’ın sundukları Özgür İfade programına katılan Gazeteci-Yazar Ahmet Altan yine önemli açıklamalarda bulundu. AKP hükümetinin Balyoz darbe planı ile devrilmek istenildiğini hatırlatan Ahmet Altan, hükümet kanadının öncelikle bu darbe hazırlığını yapanların üzerine gittiğini ancak daha sonra bundan vazgeçtiğini belirtti. Bu durumun en önemli sebebinin ise yolsuzluklar olduğunun altını çizen Altan, hükümetin yolsuzluk belgelerinin ortaya çıkmasından sonra ... Devamını Oku »

  • Tweet

Taraf’ı dinleyen MİT’çiler hak ihlali yaptı

dinleme

MİT’in, aralarında Ahmet Altan, Mehmet Baransu ve Amberin Zaman’ın da bulunduğu Taraf yazarları ile Prof. Dr. Mehmet Altan’ı 2008-2009’da dinlemesiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Anayasa Mahkemesi (AYM), yazarları dinleyen MİT mensupları için yargılama izni verilmemesini hak ihlali saydı. Bu karar, dönemin Başbakanı Erdoğan’ın izin vermemesi üzerine kapatılan MİT soruşturmasının yeniden açılmasını sağlayabilecek nitelikte. İZİNSİZ DAVA AÇILMASI GEREKİR Taraf gazetesinin ... Devamını Oku »

  • Tweet