Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: agit

Etiket Arşivi: agit

Flaş..Flaş..CHP’den seçim hırsızlığına karşı müthiş önlem…AKP çıldıracak

CHPAGIT

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, seçim güvenliği konusunda Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT)’na yaptığı başvuruda, AGİT’in uluslararası sözleşmeler ve Anayasa’dan kaynaklanan görev ve yetkilerini kullanmasını talep etti. Kart, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Gözlemci Heyet Başkanlığına seçim güvenliği konusunda başvurdu. CUMHURBAŞKANI VE AKP’Yİ ŞİKAYET ETTİ Başvuruda, Cumhurbaşkanı ve siyasi iktidar eliyle “devlet nüfuzunun-yetkisinin kötüye kullanıldığı” iddia edildi. AGİT’E ÇAĞRIDA ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yurtdışı oylarında büyük şüphe

HDP

7 Haziran seçiminin güvenliği konusundaki endişelerini sıralayan HDP, AGİT’ten Türkiye’ye kalabalık bir gözlemci heyet göndermesini istedi. AGİT, bir hafta içinde kararını verecek.   Genel seçime iki aydan az bir zaman kala sandık güvenliği ile gözlemlerde bulunmak ve görüşmeler yapmak üzere Türkiye’ye gelen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) heyeti, HDP ile de bir araya geldi. Andreas Baker, Steven Martin ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kadın gazeteciler, erkeklere göre üç kat daha fazla tehdit ve saldırıya uğruyor’

gazeteci

Kadın gazetecilerin sosyal medya üzerinde giderek daha fazla tehdit ve saldırıya maruz kaldığına dikkat çeken Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), hükümetleri önlem almaya çağırdı. AGİT’in raporuna göre kadın gazeteciler, erkek meslektaşlarına göre Twitter üzerinde üç kat daha fazla hedef alınıyor. Üstelik mesele sadece küfürden ibaret değil. Çok sayıda kadın gazeteci ölüm, cinsel şiddet ve tecavüz tehdidiyle de karşılaşıyor. Bazı ... Devamını Oku »

  • Tweet