Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ADAYLIK

Etiket Arşivi: ADAYLIK

HDP’nin Rize adayına büyük şok..Akrabaları reddetti, babası destek verdi!

selda

HDP Rize aday listesinde 2. sıra adayı olan Selda Karafazlı Kurşun’u ve ailesini akrabalıktan sildiler. Rize’de Nabız Gazetesi sahibi Gençağa Karafazlı’nın kızı olan Selda Karafazlı’nın HDP adaylığına, ailenin diğer üyelerinin tepkisi sert oldu. Okur53.com sitesinde yer alan habere göre Selda Karafazlı’yı ve ailesini adaylık konusunda daha önce uyardıklarını ve bu uyarılarını dikkate almadıklarını ifade eden Karafazlı Ailesi şunları kaydetti: ”Aile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş…Adaylıktan çekilen AKP’li Ekmen’den Erdoğan’a şok suçlama !

ekmen-dilekcesini-paylasti-42320

AKP’nin Batman 2. sıra adaylığından çekilen Mehmet Emin Ekmen, ilk hazırlanan listede İstanbul 1. Bölge’den gösterildiği ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden listenin değiştirildiğini ve Batman’a kaydırılması nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Partilerin aday listelerinin açıklamasından sonra AKP’de önce Diyarbakır 6. sıra adayı Abdurahman Kurt, ardından da AKP’nin Batman 2. sıra adayı Mehmet Emin Ekmen adaylıktan çekildi. Batman’ın yerel gazetelerinden Batman Postası, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sarayın damadı önce kimin yerine düşünülmüş….Yok artık diyeceksiniz !

akp_den_berat_albayrak_aciklamasi_h524018_18b76

Listelerin açıklanmasıyla birlikte en çok öne çıkan adaylardan biri hiç kuşkusuz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak oldu.Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre Berat Albayrak’ın evraklarının Genel Merkez’e, listelerin verilmesine üç gün kala gönderildiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı’nın damadı olan Albayrak’ın yeri, önce İstanbul 1’inci Bölge, 1’inci sıra olarak düşünüldü. Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığından önceki yeri olan bu sıraya konulmasının yanlış yorumlanacağı endişesiyle Albayrak 6’ncı sıraya kaydırıldı. Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş…Adaylık yetmedi, AKP’den de koptu !Abdurrahman Kurt kimdir ?

abdur

7 Haziran seçimleri için partilerin adaylarını belirlemesiyle birlikte en çarpıcı gelişme AKP’de yaşandı. Partinin en önemli isimlerinden olan,  HDP ve HÜDA-PAR çevresinden bile oy alabildiği söylenen Abdurrahman Kurt Diyarbakır 6.sıradan aday gösterilince sert tepki gösterdi. Kurt adaylıktan çekildi. Akil adamlar arasında da yer alan Kurt’un sadece adaylıktan çekilmediği, AKP ile yollarını tamemen ayırdığı ise attığı tweetle ortaya çıktı. Kurt tweetinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kabataş yalanının ahı tuttu !Yazdı, çırpındı ama AKP adayı olamadı !

halime

AKP aday adayları arasında pek çok gazeteci de vardı. Ancak bu gazetecilerin pek azı kendisine listede yer buldu. AKP’den  aday olan gazeteciler arasında, Kabataş saldırısını sosyal medyadan ilk duyuran isim biri Halime Kökçe idi. Kökçe, Kabataş’ta saldırı iddiasını sosyal medyada ilk gündeme getiren isim olarak adını duyurdu. Kökçe’nin Kabataş saldırısı tweetlerinin ardından, konu gündeme geldi. Kökçe’nin tweetinden sonra saldırıya uğradığını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hasta yatağında ikinci şok..AKP’den İbo’ya kırmızı kart !

ıboaglama

7 Haziran genel seçimlerinde memleketi Şanlıurfa’dan AKP milletvekili aday adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses aday gösterilmedi. AKP’de 7 Haziran’da gerçekleşecek olan genel seçimlerde milletvekili aday listeleri açıklandı. Kesinlik kazanan isimler arasında AKP’den aday adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ise açıklanan milletvekili aday listesinde yer almadı. Tedavi için ABD’de bulunan İbrahim Tatlıses, 9 Mart’ta kritik bir beyin ameliyatı geçirmişti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Oğlu çizilen Gökçek’ten çarpıcı açıklama:’Üzüldüm ama oğlum…

osmangokcek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, oğlu Osman Gökçek’in AKP’den milletvekili adayı gösterilmemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gökçek Twitter’da yaptığı açıklamada oğlunun aday gösterilmemesine üzüldüğünü belirterek “Oğlum henüz çok genç. Önemli olan 2 ay sonra Anayasayı değiştirecek TBMM’ye sokmak” dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş.. Flaş.. Arınç’ın hatırı varmış..Gökçek aday gösterilmedi !

osman-gokcek-melih-gokcek

AKP’nin 7 Haziran’daki seçimlerde aday gösterecği isimler arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek yer almadı. Bülent Arınç’ın ‘Eğer hatırım varsa  Gökçek aday yapılmaz ‘ dediği öne sürülmüş, Arınç ise bu iddiayı yalanlamıştı.. Devamını Oku »

  • Tweet

Tek kişilik muhalefet bitti.Aday olmadı..Kamer Genç kimdir ?

kamer-2

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de CHP’yi temsil edecek isimler değişti. Birinci sıra adayı emekli öğretmen Mehmet Ali Çelik, ikinci sıra adayı ise CHP liderinin danışmanları arasında yer alan Gürsel Erol oldu. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve Hüseyin Aygün ise yeniden adaylık için başvurmamıştı. Kamer Genç’in sağlık gerekçesi nedeniyle başvurmadığı belirtildi.Kamer Genç renkli kişiliği ve sert  çıkışları  nedeniyle TBMM’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’de sürpriz gelişme…Altan Tan yine aday !

altan-tan

HDP, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı göstereceği isimleri Yüksek Seçim Kurulu’na bildireceği gün çarpıcı bir karara imza atarak, daha önce aday gösterilmeyeceği açıklanan Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ı yeniden aday gösterme kararı aldı. Radikal’den Hakkı Özdal’ın haberine göre  Eşbaşkan Selahattin Demirtaş, cuma sabahı HDP Genel Merkezi’nde bazı milletvekilleriyle tek tek görüşmüş ve kendilerine bir kez daha aday gösterilmeyeceklerini söyleyerek ... Devamını Oku »

  • Tweet