Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: aday

Etiket Arşivi: aday

Çiftçiler AKP’li adayların yolunu kesti

çiftçi

Şanlıurfa’da, AKP’nin genel seçimlerde listede gösterdiği 12 milletvekili adayı tanıtım toplantısına giderken elektrik borcu yüzünden mağdur olduğunu söyleyen bir grup çiftçi yollarını kesti. Adaylar önce kendilerini karşıladıklarını düşündükleri grubun protestocu olduğunu öğrenince çözüm için yardım sözü vererek geçiş yapabildiler. Şanlıurfa’da, AKP’nin genel seçimlerde listede gösterdiği 12 milletvekili adayı seçim bölgesine geldi. Partililer tarafından havaalanında karşılanan ve tanıtım toplantısının yapılacağı alana ... Devamını Oku »

  • Tweet

YSK’dan CHP’li adaya iptal şoku

atilla-sert

Yüksek Seçim Kurulu, CHP İzmir milletvekili adayı Atilla Sertel’in adaylığını Basın İlan Kurumu Yönetimi’nde olduğu gerekçesi ile iptal etti.   Atilla Sertel, Twitter’dan ”Arkadaşlar, YSK, CHP’li aday arkadaşlarımızın itirazları sonucu, BİK Genel Kurulu’na katılmamı gerekçe gösterdi ve adaylığımı iptal etti” yazarak adaylığının iptal edildiğini duyurdu. Sertel şunları yazdı: “Arkadaşlar, YSK, CHP’li aday arkadaşlarımızın itirazları sonucu, BİK Genel Kurulu’na katılmamı gerekçe ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş..Aday listesinden çıkarılan HDP’li kalp krizi geçirdi !

ferhan

HDP İzmir 1’inci bölge 2’nci sıra milletvekili aday listesinden son anda çıkarılan Anadolu Birliği Federasyonu eski Genel Başkanı Ferhan Ademhan parti yetkilileriyle görüşmek için gittiği Ankara’da kalp krizi geçirdi. Ademhan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenilirken, siyasi durumuyla ilgili olarak bir günde üç yazılı açıklama yapılması dikkat çekti. Milletvekili aday lislerinin açıklandığı 7 Nisan’da HDP İzmir 1’inci bölge 2’nci sıra milletvekili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Listeye giremeyen AKP’li öyle bir kampanya başlattı ki..Saray çıldıracak !

akpantalya

Antalya’dan milletvekili adayı olmak için aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Serap Kadıoğlu aday gösterilmeyince isyan etti. Kadıoğlu adaylar arasında o ismi görünce “Seçimlerde aday olabilmem için babamın TV kanalı olması lazımmış” dedi. Aktifhaber’de yer alan habere göre Antalya’da listenin ilk sırasına konulan  İstanbullu avukat Sena Nur Çelik’in Kanal 7 Televizyonu’nun ortaklarından ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik’in kızı olduğu ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’de bomba patladı..Umut Oran dönüyor..Peki hangi il ?

13umut

Milletvekili aday listesine konulmayan CHP İstanbul milletvekili Umut Oran için büyük bir sürpriz yaşandı.Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre  kamuoyundan gelen baskılar ve eleştirilerin ardından, Oran’ın Mersin’de boş bulunan 4. sıradan aday yapılabileceği konuşuluyor. CHP’nin Sosyalist Enternasyonel’deki temsilcisi ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, özellikle yandaş medyanın başlattığı karalama kampanyası sonrasında tekrar aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan isimler arasındaydı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun listesinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP listesine giremeyen Atalay yoğun bakımda..İki kez kalbi durmuş !

basin_ilan_kurumu_genel_muduru_mehmet_atalay_nevsehirde_idi_h26807

AKP’den  Trabzon Milletvekili aday adayı olan ancak aday listesine giremeyen eski Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, kalp krizi geçirdi. Atalay, uzun yıllar Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştü. Evinde kriz geçirmesinin  ardından Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan Atalay, burada tedavi altına alındı.   Atalay’ın hastanede 2 kez kalbinin durduğu ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği açıklandı. Devamını Oku »

  • Tweet

Aday gösterilmeyince döküldü:’AKP yalancı..Her şey torpil’

akpden-aday-olamayan-mustafa-goktas-bombaladi_1581549

AKP’den aday adayı olan iş adamı Mustafa Göktaş, bir ay önce çıktığı yerel bir televizyon programında AKP’yi öve öve bitiremedi. Tehdit aldığını ileri süren Göktaş, AKP için şehit olmaya hazır olduğunu belirtti. Bütün Ortadoğu ülkelerinin ‘AK Parti’ dediğini dile getiren Göktaş, hızını alamayarak yağmurun yağmasını dahi AKP’ye bağladı. “Ecevit, Demirel, Çiller döneminde kuraklık vardı. Şimdi 24 saat yağmur yağıyor. Niye? ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘CHP’nin azınlık açılımı önemli’

selinay

CHP’nin İstanbul 2. bölge 1. sıradan avukat Selina Özuzun Doğan’ı göstermesi büyük dikkat çekti. Ermeni kökenli Özuzun’la birlikte ve diğer partilerin de Ermeni adaylar göstermesi Ermeni cemaati tarafından sevinçle karşılansa da en ilginç yorum Ermeni Patrikhanesi Emlak komisyonu üyesi Şahin Gezer’den geldi. Taraf’a konuşan Gezer “Ermeni milletvekili adaylarını görünce çok sevindim. Ama sonra düşündüm en son Meclis-i Mebusan’da 10 kişiyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP Tunceli’den ‘Ezerim başınızı’diyen albayı aday gösterdi !

mhpaday

MHP’nin Tunceli’de 1. sırada aday olarak gösterdiği Namık Dursun’un adı son olarak Tunceli’nin Hozat ilçesinde yaşanan fişleme skandalı ile ilgili gündeme gelmişti. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde Hozat’taki fişleme iddialarını araştırmak üzere kurulan Alt Komisyon, Hozat’a gitmiş, 28 köy muhtarı komisyona Albay Namık Dursun ile ilgili şikayetlerini iletmişti. O şikayetlerde ise dehşet verici ifadeler bulunuyordu. CNNTÜRK’ten Murat Aydın’ın özel ... Devamını Oku »

  • Tweet

Berat’ı ‘akrabadan’ saymamışlar..Erdoğan’ın damadı AKP adayı !

cumhuriyet_te_bomba_berat_albayrak_iddiasi

AKP’nin YSK’ya teslim ettiği aday listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak İstanbul 1.Bölgeden 6.sıra adayı gösterildi. AKP’li Mustafa Şentop kısa süre önce yaptığı açıklamada ‘1.derecede akrabalık  bağı olanları aday göstermedik’ demişti ! Devamını Oku »

  • Tweet