Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Abdullah Öcalan

Etiket Arşivi: Abdullah Öcalan

Buldan ilk kez açıkladı…İzleme Heyeti neden kurulamadı…

53e8b017ae78491754b63df3

Halkların Demokratik Partisi (HDP9 Grup Başkanvekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümet ve kendileri tarafından belirlenen İzleme Kurulu’ndaki bazı üyelerin değiştirilmesini istediğini, ancak bunun kabul görmediğini söyledi.   Buldan, yaklaşık 1.5 aydır İmralı’da tecrit uygulanan PKK lideri Abdullah Öcalan ile İzleme Kurulu ile birlikte görüşmeleri halinde KCK’nın silahsızlanma kongresini hemen toplayacağını da belirtti.     ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kürtlerin sürpriz hediyesi Türkiye’de birlik olabilir’

150518152303_selahattin_demirtas_624x351_epa

İngiliz gazetesi Financial Times yorum sayfasında yazar Elif Şafak’ın bir değerlendirmesine yer veriyor. Yazının başlığı “Kürtlerin sürpriz hediyesi Türkiye’de birlik olabilir”. BBC Türkçe’nin aktardığı yazıdan bazı bölümler şöyle: Soyadlarını bakarsanız Türkiye Türkler ülkesidir: Öztürkler, Arslantürkler ve Yıldırımtürkler bunların sadece bir kaçı… Ancak bu soyadlarına sahip pek çok kişi Kürt kökenlidir. Bir zamanlar Türk milliyetçileri tarafından geri bir alt kültür olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’ı sorguladı, aday oldu…O komutana bıçaklı saldırı.Hasan Atilla Uğur kimdir

hasanocalan

Vatan Partisi Aydın Milletvekili Adayı emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve çalışma ekibi, Aydın’da 20 kişilik grup tarafından bıçaklı ve baltalı saldırıya uğradı. ÖCALAN’I SORGULAYAN KOMUTAN Hasan Atilla Uğur  19 Aralık 1957Z tarihinde Ankara’da doğdu. 1971 yılında girdiği Kuleli Askeri Lisesi’nden 1975 yılında mezun oldu. Aynı yıl Kara Harp Okulu’na girdi. 1979 yılında Jandarma Teğmen rütbesiyle mezun oldu. Piyade ve Jandarma ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş.. Ve PKK’dan silah bırakma açıklaması…Türkiye sarsılacak !

bese-hozat-5238

Irak’ın Kandil Dağı’nda bulunan KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat, Türkiye’ye karşı silahlı mücadeleyi bırakmayı hedefleyen kongreyi toplamayı gündemlerinden çıkardıklarını söyledi. Hozat, “PKK, Kürt kimliği tanınmadan, bu temelde anayasa değiştirmeden ve Kürtlerin statüsünü kabul etmeden böyle bir kongreye asla toplayamaz” dedi.     Avrupa’da PKK ile aynı çizgide yayın yapan ‘Med Nuçe’ televizyonuna konuşan Bese Hozat, çözüm süreci bağlamında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Önder: ‘Çözüm masasını Erdoğan ve hükümet el ele vererek devirdi’

131209_sirri.hlarge

  Geçen perşembe günü . Halkların Demokratik Partisi (HDP) İmralı Heyeti’nin müzakere sürecine ilişkin düzenlediği basın toplantısı gündemdeki yerini “Süreç an itibari ile hükmünü yitirmiştir” başlığı ile aldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İmralı Heyeti sözcüsü Sırrı Süreyya Önder, yaptıkları son açıklamanın perde arkasını Cumhuriyet gazetesinden Selin Ongun’a anlattı.Önder, “Çözüm sürecinde masayı kim devirdi” sorusuna “El ele vererek devirdiler” diye cevap ... Devamını Oku »

  • Tweet

Remzi Kartal’dan şok iddia: HDP’den adaylığımızı Erdoğan engelledi

remzi

Kongra Gel Başkanı Remzi Kartal, kendisinin ve Zübeyir Aydar’ın HDP’den aday olmalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından engellendiğini söyledi.   Bir süre önce, Zübeyir Aydar ile birlikte 7 Haziran genel seçimlerinde HDP tarafından aday gösterilecekleri ve Türkiye’ye dönecekleri gündeme gelen Kongra Gel Başkanı Remzi Kartal, bunun İmralı’da PKK lideri Abdullah Öcalan ve devlet heyetiyle yapılan görüşmelerde gündeme geldiğini ancak aday olmalarının Erdoğan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’ın ailesi İmralı’ya ziyaretin engellenmesine tepkili

4

Çözüm süreci kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetinin sık sık ziyaret ettiği PKK lideri Abdullah Öcalan’ı, ailesinin görmesine izin verilmiyor. Öcalan’ın yanına, 6 Ekim 2014’ten bu yana birinci derece yakınlarından hiç kimse gidemedi. Kardeşi Mehmet Öcalan, “16 yıldır bir ada cezaevinde zaten tecrit koşulları söz konusu iken 15 günde bir var olan görüşme hakkımızın da engellenmesi tecridi daha da ağırlaştırmaktadır. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AYM: Öcalan’ın yazıları yasak gerekçesi olamaz

öcalan

Anayasa Mahkemesi (AYM), içinde PKK lideri Öcalan’ın kitaplarından alıntıların da yapıldığı üç aylık ‘Demokratik Modernite’ adlı dergisinin F tipi cezaevine sokulmaması yönündeki kararı hak ihlali saydı.   Anayasa Mahkemesi (AYM), ‘Demokratik Modernite’ adlı dergisinin F tipi cezaevine sokulmaması yönündeki kararı hak ihlali saydı. Öcalan’ın görüşlerinin cezaevi güvenliğine tehdit kabul edilmesine karşı çıkılan AYM’’nin kararı, “Tutukluların dergiye erişiminin engellenmesi ifade özgürlüğüne ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP’nin seçim beyannamesi: Öcalan İmralı’dan çıkarılacak…

öcalan

MHP’nin hazırladığı seçim beyannamesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. MHP’nin hazırladığı seçim beyannamesine göre iktidara gelirse İmralı’dan Öcalan’ı çıkaracak ve normal bir cezaevine sevk edecek. Çözüm süreci de kaldırılacak. MHP’nin hazırladığı seçim beyannamesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.Sözcü gazetesinden Kamil Elibol’un haberine göre MHP, “İhanet” süreci’’ olarak tanımladığı İmralı ile müzakerelere son verecek. Abdullah Öcalan’ı İmralı’dan çıkarıp, F tipi cezaevine nakledecek. MHP ... Devamını Oku »

  • Tweet

İmralı’da bomba gelişme..Öcalan’ın yanına gönderilen iki PKK’lı…

ocalansekretarya

Abdullah Öcalan’ın beş kişilik sekreteryasında yer alıp İmralı Cezaevi’ne nakledilen PKK ’lı Nasrullah Kuran ve Çetin Arkaş’ın 2013 yılında “avukat, ziyaretçi, kapalı ve açık görüşmeleri ile cezaevi içi ortak kullanım alanlarındaki faaliyetlerinin” yedi ay süreyle teknik araçlarla takip edildiği, görüntülü ve sesli şekilde kaydedildiği ortaya çıktı. Bolu F Tipi Cezaevi’de başlayan teknik takibin iki hükümlünün Nazilli Cezaevi’ne nakli üzerine burada ... Devamını Oku »

  • Tweet