Pazar , 3 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ab

Etiket Arşivi: ab

Ankara’dan önce davrandılar: Kıbrıs için çok önemli iki gelişme

kibris

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Mustafa Akıncı’ın cumhurbaşkanı seçilmesi Kıbrıs sorunun çözümü konusunda iyimser gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, KKTC’ye doğrudan uçuşların gerçekleştirilmesine imkân sağlayacak karşılıklı kabul edilebilir bir formülün bulunmasının mümkün olabileceğini açıkladı. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocas ise yaptığı açıklamada Yunanistan’ın artık Kıbrıs’ta garantör ülke olmak istemediğini belirterek, 1960 Zürih anlaşmalarından kaynaklanan Türkiye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Vatikan’dan AB’ye göçmen çıkışı…Tekneleri bombalamak sorunu çözmez

akdenizde-bir-tekne-faciasi-daha

Katoliklerin merkezi Vatikan, göçmen teknelerini yola çıkmadan imha etmeyi gündeme getiren Avrupa Birliği’ne (AB) sert tepki gösterdi.   Bunun bir savaş eylemi olacağını ifade eden Vatikan, İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkelerini, bölgedeki ülkelere silah ihraç etmek suretiyle, savaşları ve şiddeti besleyerek bu göç dalgasına neden olmakla suçladı.   Son olarak 19 Nisan’da 800’e yakın göçmenin Akdeniz’de ölümüyle sonuçlanan faciadan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: Eyy Avrupa Birliği…

28968444

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Çanakkale 100. Yıl Barış Zirvesi Yüksek Düzeyli Oturumu’nda konuştu.   Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği’ne seslenerek 1915’de yaşananların soykırım olarak kabul edilmesini sert bir şekilde eleştirdi.   Erdoğan, “Türkiye’nin arşivlerini açmasını nasihat ediyorlar. Eyy Avrupa Birliği, biz arşivlerimizi açmaya hazır olduğumuzu bir milyona yakın belge ve bilginin olduğunu her zaman söylüyoruz. Askeri arşivlerimizi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Zülfikar’a ‘Pala’ dedi, AB’ye savaş açtı…Vah Türkiye’nin haline..

volkanbozkır

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’a, Belediye Başkanı AKP’li Recep Altepe tarafından Bursalı bıçak ustaları tarafından yapılan ‘Zülfikar kılıcı’ hediye edildi. Bakan Bozkır, “Bu palayı elimize alırsak AB’ye daha rahat gireriz diye bir kanaat oluştu bende” diye espri yaptı. Belediye Başkanı Altepe de, “Ya sokarlar, ya sokarlar’ dedi. Bakan Bozkır’a günün anısına Bursa’da bıçak ... Devamını Oku »

  • Tweet

İspanya’da boğulan öğretmen ve 2 öğrencinin cenazesi Türkiye’de

Ispanya'da denizde bogulan Turklerin cenazesi getirildi

İspanya’da boğulan öğretmen ve 2 öğrencinin cenazesi Türkiye’de.   Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında İspanya’ya giden grupta bulunan ve Malaga kentindeki tatil beldesi Marbella’da denizde boğularak hayatını kaybeden 30 yaşındaki bilgisayar öğretmeni Ümit Nalbant ile işitme engelli öğrenciler Şakir Çelik (19) ve Serdar Fidan’ın (18) cenazesi Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla saat 19.30’da Malaga’dan İstanbul’a getirildi.   Şakir Çelik’in ... Devamını Oku »

  • Tweet

Avrupa Parlamentosu, seçimleri büyük bir heyetle izleyecek

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, muhalefet partileri CHP, HDP ve MHP’ye, 7 Haziran’daki genel seçimleri yakından takip edecekleri mesajını vererek, Türkiye’ye teknik uzman kadrosuyla birlikte geniş katılımlı bir heyet göndereceklerini söyledi. Amerika’nın Sesi’nin (VOA) edindiği bilgilere göre, Schulz, Türkiye’deki seçim için “kritik” ve “İnsanlar geleceğiyle ilgili karar verecek” değerlendirmesi yaptı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, iki günlük Türkiye ziyareti kapsamında Ankara’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Erdoğan, Romanya’yı fakir ve polis devleti haline getiren diktatör Çavuşesku’nun yolunda’

5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Romanya gezisi sonrası Türkiye’nin gidişatıyla ilgili kaygılarını dile getiren Romen gazeteciler, “Çavuşesku dönemi” benzetmesi yaptı. Erdoğan’ın Bükreş ziyareti ve Türkiye’deki gelişmelerle ilgili konuşan Romen gazeteciler, yolsuzluklarla mücadele etmek yerine demokrasiyi askıya alan Türkiye’nin varacağı yerin, Çavuşesku dönemi Romanya’sı gibi fakirlik ve polis devleti olacağı uyarısında bulundu. Çeyrek asır önce komünist rejimden yeni bir bahara doğan Romen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kesintiye ilişkin korkunç iki iddia..Türkiye sarsılır…

ozel-elektrik-santrali-insaati-basladi-35072-735x400

Elektrik Mühendisleri Odası, Türkiye genelinde birçok ilde meydana gelen elektrik kesintilerinin bazı özel santrallerin ‘fiyat düşüklüğü’ nedeniyle elektrik satmak istememesinden kaynaklanabileceği tahmininde bulundu. Bu arada elektrik arızasına dair Ankara’da konuşulan bir diğer iddia ise Avrupa Birliği, ‘siz kaliteli elektrik sağlayamıyorsunuz’ diyerek Türkiye’yi AB sisteminden çıkarması… Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre EMO Genel Merkez Müdürü Emre Metin, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede kesintilerin ... Devamını Oku »

  • Tweet

ALO FATİH EĞİTİMİ!..

muhabir

Yargıya güveninin en alt seviyelere indiği ve basında ‘Alo Fatih’ dönemi yaşanırken, Adalet Bakanlığı’nın yüksek yargı muhabirlerini ‘eğitime’ alması yeni bir tartışma yarattı. Bakanlık, bu tartışmalı uygulamayı AB’yle ortaklaşa başlattığı ‘Yargı ile medya arasındaki iletişimi güçlendirme’ projesi kapsamında görüyor. Medya ile halkla ilişkilerin etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak’ amacını güden projenin geçtiğimiz Pazartesi günü uygulanmaya başlandığı ortaya çıktı. Bunun için ... Devamını Oku »

  • Tweet

BTK: ‘Erdoğan’la otoriterleşen Türkiye AB’den uzaklaşıyor’

rapor-kibris-dogalgazi-ve-enerji-nakil-hatlarina-6171740_6416_o

Bağımsız Türkiye Komisyonu, Türkiye’nin, en çok ihtiyaç duyduğu zamanda giderek Avrupa Birliği’nden uzaklaştığı ve otoriterleştiği uyarısında bulundu. Komisyon’un yayımladığı mektupta, “Bugün Türkiye birçok zorlukla karşı karşıya: Artan otoriterlik, etkileyici olmaktan uzak bir büyüme ve yalpalamakta olan bir Kürt barış süreci” denildi. Başkanlığını 2008 Nobel Barış Ödülü’nü alan Finlandiya’nın eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari’nin yaptığı Bağımsız Türkiye Komisyonu’nun AB-Türkiye ilişkilerini değerlendirdiği “Açık ... Devamını Oku »

  • Tweet