Perşembe , 9 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: 17 aralık

Etiket Arşivi: 17 aralık

Egemen Bağış skandalında yeni iddia…Bavuldaki paralar…

egemen

17 Aralık yolsuzluk operasyona ismi karışan dört bakandan birisi olan AB eski Bakanı Egemen Bağış’ın, “yurt dışına iki bavul para kaçırdığına” yönelik iddiaların altından, “Nasrettin Hoca” fıkralarını aratmayan bir hikaye çıktı. Londra Havalimanı’nda, eğitimli köpekler bavul kontrol sırasında doğrudan Bağış’ın bavulunun başına gelerek, bavulda yasa dışı malzeme olduğuna yönelik mesaj verdi. Bunun üzerine, İngiliz polisi, Bağış’a, “Bavulunuzda para mı var” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cuma notları

Cengiz Aktar

HAYAT MEMAT SEÇİMİ Ölüm kalım seçimine doğru son sürat yol alıyoruz. Arınç’ın çıkışlarıyla derinleşen çatlağın 17 Aralık 2013’te boy verdiğini unutmadan AKP içi ihtilâfların seçime giderken parti için, AKP gezegeni için ve esas Erdoğan için tehlike yaratacak boyuta gelmesinden medet ummak yanıltıcı olurdu. Zira iktidarda olmaktan şu veya bu şekilde istifade etmiş olanlar illâki kenetleneceklerdir ve nitekim kenetlendiler bile. Keza ... Devamını Oku »

  • Tweet

17 Aralık sabahı Çapkın’dan Güler’e: Deliller çok sağlam

muammer-güler

Gazeteciler Ahmet Dönmez ve Ufuk Köroğlu’nun kaleme aldığı ‘17 Aralık – Sıfır Noktası‘ isimli kitap, AKP’li dört eski bakanın da dahil olduğu 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu’na ilişkin bilinmeyen bazı ayrıntıları ortaya çıkardı. Kitaba göre eski İstanbul emniyet müdürü Hüseyin Çapkın, operasyonun başlamasının ardından kendisini arayan dönemin içişleri bakanı Muammer Güler’e, “Şimdiye kadarki en geniş kapsamlı yolsuzluk operasyonu. Deliller ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Derin” cafe sırlarıyla kapandı

hakan

17 Aralık yolsuzluk operasyonu ile Selam Tevhid Örgütü’ne ilişkin dosyalarda yer alan AKP’nin ünlü S’lo Cafe’si sırlarıyla birlikte kapatıldı. Twitter fenomeni Fuat Avni’nin de sık sık mesajlarında bahsettiği ünlü cafe, aynı zamanda seçimler öncesinde AKP’li adayların lobi yaptığı yer olarak da biliniyor. Ankara’nın Çukurambar Semti’nde bulunan S’lo Cafe Locanda, AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde önemli bir yer tutuyor. AKP’li bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Polis operasyonlarının bilançosu: 379 gözaltı

emniyet

Ülke gündemini sarsan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından yapılan operasyonların rakamları, soruşturmalarla ilgili genel tabloyu ortaya çıkarttı. Yolsuzluk soruşturmasından sonra emniyet görevlilerine yönelik başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan 379 polisten 48’i tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, bugüne kadar 17 operasyon yapıldı. Adliyeye sevk edilen 379 polisten tutuklanma ı talebiyle hakim önüne çıkarılanların sayısı 181 oldu. Polislerden, aralarında önemli soruşturmalara imza ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savcı Kara: ‘Dönemin Başbakanı’ algı amaçlı uydurulmuş bir hikayedir

1

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından el çektirilen savcı Celal Kara, soruşturmayla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde sıkça tekrarladığı, ‘dönemin başbakanı’ ifadesinin dosyada geçmediğini söyledi. İddiaları yalanlayan Kara, “Başta Erdoğan, ‘Bakın işte bunlar aslında beni devirmeyi planlamışlar. Hakkımda ‘Dönemin Başbakanı’ diye iddianame yazmışlar” dediklerini hatırlattı. “Oysa iddianame zaten henüz yazılmamıştı. Bana gelen fezlekede de öyle bir ibare yok” ... Devamını Oku »

  • Tweet

17 Aralık’ta asıl para nerede çıkmış…İnanamayacaksınız

banyolıfı

Cumhuriyet’ten  Can Dündar’a konuşan 17 Aralık yolsuzluk operasyonun savcısı Celal Kara çok çarpıcı bir detaya dikkat çekti. Kara’nın verdiği bilgilere göre Süleyman Aslan’ın evindeki aramada çok miktarda para sadece ayakkabı kutularında değil banyo liflerinde bulunmuş. İşte röportajın o ilginç bölümü: Can Dündar:  Paraları baskında polisin yerleştirdiği iddia edildi? Celal Kara : Abuk sabuk bir iddia… Süleyman Aslan’ın evindeki aramada 2 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Altaylı: Özgür medya olsaydı 17-25 Aralık, medyada farklı yer bulurdu

fatih altaylı

Gazeteci Fatih Altaylı, özgür bir medya olsaydı 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının medyada daha farklı yer bulacağını ifade etti. Altaylı, ‘Alo Fatih’ yani Fatih Saraç’la adının karıştırılmasının kendisine çok dokunduğunu ifade etti. Aksiyon dergisinden Cemal Kalyoncu’ya konuşan Fatih Altaylı, medyadaki baskı başta olmak üzere Türkiye’nin içinde bulunduğu atmosfer için “Galiba her neslin payına böyle bir dönem düşüyor” dedi. Medyadaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

17 Aralık savcısından inanılmaz açıklamalar! ‘O Başkan konuşursa…

celal

Türkiye’yi sarsan bakan çocukları, banka genel müdürü ile Reza Zarrab arasındaki rüşvet, yolsuzluk, kara para soruşturmasını 18 yıllık Cumhuriyet Savcısı Celal Kara yürütüyordu. 17 Aralık 2014’te bakan çocuklarının gözaltına alınmasıyla patlayan soruşturmada önce Reza Zarrab ve bakan çocukları hakkındaki dosya hakkında takipsizlik kararı verildi. 4 bakanın Yüce Divan’a sevk edilmeleri TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmedi. Böylece 17 Aralık dosyası kapatılmış ... Devamını Oku »

  • Tweet

Twitter’ı da sıfırlayacaklar!

Medyaya yönelik baskı sosyal medyaya da sıçradı. Çok sayıda gazeteci ve internet sitesinin Twitter paylaşımlarına, hâkim Bekir Altun’un şikayeti üzerine erişimin engellenmesi kararı verildi. Altun Selam soruşturmasında imzası olduğu açıklamasıyla ilgili habere ve haberi paylaşan hesaplara da erişim engeli koydurduğu ortaya çıktı. Kapatılan 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından, medyaya yönelik baskılar sosyal medyayı da etkisi altına ... Devamını Oku »

  • Tweet