Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Ekonomi » Türk Metal Sendikası’ndan işçilere tehdit: ‘Kimsenin burnu kanamadan bitirin!’
Türk Metal Sendikası’ndan işçilere tehdit: ‘Kimsenin burnu kanamadan bitirin!’

Türk Metal Sendikası’ndan işçilere tehdit: ‘Kimsenin burnu kanamadan bitirin!’

TÜRK Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Eskişehir’de katıldığı kongrede yaptığı konuşmada, Bursa’da işi bırakma eylemi yapan otomotiv işçilerine seslenerek, “Kendinizi tehlikeye atmayın. Artık bitirin” dedi.

 

Türk Metal Sendikası Eskişehir 1 No’lu Şubesi’nin olağan genel kurul toplantısı Divan Otel’de yapıldı. Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile çok sayıda kişi katıldı. Genel Başkan Kavlak, salona alkışlar arasında girdi.

 

BU OYUNA SON VERİN 

 

Kongrenin divan başkanlığını da yapan Pevrul Kavlak, Bursa’daki otomotiv fabrikalarında iş bırakma eylemi yapan işçilere seslenerek, eylemlerine son vermesini istedi. Pevrul Kavlak konuşmasında şunları söyledi:

 

“Buradan işçi kardeşlerime de sesleniyorum. Bizim sizle bir sorunumuz yok. Olmadı, olmayacak. Artık yalanlara inanmayın. Bakanlık müfettişinin söylediği gibi, kendinizi tehlikeye atmayın. Artık bitirin. Bitirin ki çok geç olmadan, hiçbir namuslu, dürüst, çalışkan işçinin burnu bile kanamadan bu işi çözebilelim. Aramızdaki provokatörleri, ajanları, militanları ayıklayın. Yüz vermeyin, peşinden gitmeyin. Gitmeyin ki, masum, samimi, dürüst işçiye zarar gelmeden, bu işi bitirelim. Biliyorum, birçok kardeşim ‘Şimdi vazgeçersem beni hain ilan ederler’ diye düşünüyor. Ama unutmayın, bunların, hainlerin, üçkağıtçıların, kendi çıkarı için sizi ateşe atanların, size hain deme hakkı yoktur. Bırakın onlar ne derse desin. Siz, tercihinizi, bu hainlerden yana değil, çoluğunuz çocuğunuz eşiniz ailenizden yana kullanın. Siz bunu yapacak kadar yüreklisiniz. Ayağa kalkın. Kalkın ve bu oyuna son verin.”

 

DHA

 

Etiketler: