Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Dolar yeni tarihi rekorunu kırdı!
Dolar yeni tarihi rekorunu kırdı!

Dolar yeni tarihi rekorunu kırdı!

Piyasalar, tatil sonrası ilk işlem gününde oldukça hareketli anlar yaşadı. Dolar Türk Lirası karşısında 2,74 ile tarihi zirveyi yenilerken, Euro yılın en yüksek seviyesine çıktı. Türk Lirası’ndaki değer kaybında Merkez Bankası’ndan beklenen hamlelerin gelmemesinin etkili olduğu belirtildi.

 

Güne tatilde kırdığı rekor sonrasında sakin başlayan dolar, Türk Lirası karşısında 2,74 ile yeni tarihi zirvesini gördü. Euro da Türk Lirası karşısında 2,9750 ile bu yılın en yüksek seviyesine çıktı.

 

Dolar sepet bazında 2,85 seviyesini aşarak da yine tarihi yüksek seviyeye çıktı.

 

TSİ 13.17’te dolar/TL, 2.7421 ile en yüksek seviyesini gördü.

 

EURO YILIN ZİRVESİNDE  

 

Euro, Yunanistan için kader günü olarak bilinen Eurogroup toplantısı öncesinde Türk Lirası karşısında yılın en yüksek seviyesini gördü. Euro/TL en yüksek 2,9750 seviyesine kadar yükseldi.

Euro, Türk Lirası karşısında 2,97 seviyesini aşarak yılın en yükseğini gördü.

 

KRİTİK YUNANİSTAN AÇIKLAMALARI GELDİ
Eurogroup maliye bakanları toplantısından ilk açıklamalar geldi.

Eurogroup Başkanı Dijselbloem, Yunanistan’ın yardımın geri kalan kısmını alması için kapsamlı bir reform sürecine girmesi gerektiğini söyledi.

 

Eurogroup Başkanı, “Atina ile büyük fikir ayrılıkları var, zaman daralıyor. Müzakerelerde bazı olumlu işaretler var. Müzakere sürecini 11 Mayıs toplantısında değerlendireceğiz” dedi.

 

hurriyet.com.tr

Etiketler: