Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Direnişteki Nefa işçileri kendini fabrika kapısına zincirledi
Direnişteki Nefa işçileri kendini fabrika kapısına zincirledi

Direnişteki Nefa işçileri kendini fabrika kapısına zincirledi

Nefa Tekstil Fabrikası’nda tekstil işçisi olarak çalışırken maaş zamları yapılması gereken tarihten 4 ay geçmesinin üzerine işçi arkadaşlarıyla konuyu konuştuğu ve gündeme getirmeye çalıştığı için keyfi bir şeklide işten çıkarılan Erkan Munar’ın direnişi 58. gününde devam ediyor.

 

“İŞİM VE ONURUM İÇİN DİRENİYORUM”

 

demokrathaber.net’te yer alan habere göre talebi işine geri dönmek olan Munar, direnişini destekleyen Barış Yıldırım ile beraber kendisini fabrikanın kapısına zincirledi. Eylemi esnasında, “İşim onurumdur. İşsizlik onursuzluğa itilmektir. İşim ve onurum için direniyorum. İşe geri alınıncaya kadar direnmeye devam edeceğim,” dedi. 1 saat kadar eylemini sürdüren Munar ve ona destek veren Yıldırım, “Yaşasın Nefa direnişimiz. Direne direne kazanacağız” sloganlarını atarken; iki eylemci, eylem alanına gelen polisler tarafından zorla tartaklanarak gözaltına alındılar.

 

İKİ KEZ SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

 

Direnişini fabrikanın önünde çadır kurarak sürdüren Erkan Munar, daha önce de iki kez saldırıya uğradı. Her seferinde gözaltına alınan Munar’ın kurduğu direniş çadırı da defalarca dağıtıldı.

Etiketler: