Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Alt Manşet » PKK’dan korkunç iddia:’AKP sadece Suriye’ye değil K.Irak’a da girecek..Savaş kapıda”
PKK’dan korkunç iddia:’AKP sadece Suriye’ye değil K.Irak’a da girecek..Savaş kapıda”

PKK’dan korkunç iddia:’AKP sadece Suriye’ye değil K.Irak’a da girecek..Savaş kapıda”

PKK’nın en önemli isimlerinden Duran Kalkan çok ses getirecek açıklamalar yaptı.  Kalkan, Nuçe TV’ye yaptığı açıklamalarda gündeme değinirken seçimlere ve bir çok konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalkan, “AKP tam bir savaş ve çatışma konumuna girdi. Seçimden sonra Bakur’da  savaş gelişebilir” derken şu ifadeleri kullandı:

“ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI SÜRECİ ALT ÜST ETTİ”

“Bir kamuoyu tavrıyla AKP engellenmezse yeni bir çatışmalı sürece girilecek. Bunu herkes böyle bilsin. Herkes bilmeli AKP ve Türk Ordusu ateşkesi bitirdi. Siyasi durum bunu gerektirdiğinde anında kongreyi toplayabilmek için çalışmaları başlattık ve önemli bir noktaya geldik. Fakat AKP’nin ve Erdoğan’ın açıklamaları süreci alt üst etti. Bu durumu değerlendirdik ve kongre çalışmalarını dondurduk. PKK 40 yıldır nasıl direnmiş ve saldırıları boşa çıkarmışsa bugün de aynı güce ve hazırlığa sahip. Kamuoyu böyle bilsin. Kürt halkı ve demokratik güçler hazır olmalılar. Seçim öncesi diye geçiştirilemez. AKP yeni bir süreç başlatıyor. AKP tam bir savaş ve çatışma konumuna girdi. Seçimden sonra Bakur’da savaş gelişebilir.

BEN DE BİR BİLGİ VEREYİM

Ben de bir bilgi vereyim. Sadece Bakur ve Rojava’ya yönelik değil AKP’nin Irak’a yönelik askeri hazırlıkları da var. Suriye’de şimdiye kadar doğrudan müdahale yerine grupları desteklediler. El Nusra’yı destekliyorlar.

“SALDIRI OLURSA ERDOĞAN’IN TALİMATIYLA OLACAK”

AKP seçimde engellenmezse ne olacağı belli değildir. Rojava’ya Suriye’ye ve Irak’ın belirli bölgelerine müdahale ihtimali var. Eğer Efrîn’e yönelik bir saldırı olursa bunun Erdoğan’ın talimatıyla olacağını biliyoruz. Bunu herkes böyle bilsin. Efrîn de Kobanê gibi direnir. Bunu herkes böyle bilsin. Tehlikeler var. Biz bunları daha çok hesaba katıyoruz. Kürdistan kentleri seçim ortamına daha çok girmeliler. Türkiye’ye bir hava vermeliler. Bu önemlidir öncülük etmeliler. Kişilerle sınırlı kalmış bir kampanya değil de tüm toplumun içinde olduğu bir çalışma yürütülmeli. Avrupa’daki halkımız bir oydan ne olur dememeliler. Şu anda diğer her işten önemlidir oy vermek. Başaracaklarına inanıyorum.

“AKP’NİN MÜSLÜMANLIĞI MUAVİYE MÜSLÜMANLIĞI”

AKP’nin Müslümanlığı Muaviye Müslümanlığı. Oradan sadece yezitler çıktı. Biz bunu çok iyi biliyoruz. İslamı iktidar ve devletle özdeşleştirenlerin kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. O kadar bilgimiz var. Dinin seçim meydanlarında dile getirilmesi doğru değil. Bu konuda alimler konuşsa daha iyi olabilirdi. Muaviye’nin devletçi islamı’na karşıyız derken aynı iktidarcılık İran’dan da yükseldi maalesef. İran’da ahlaki kültürel değerlere saldırı var. Mehabad’da olan budur. Tecavüz kültürüne karşı ayağa kalkma durumu var. Mehabad direnişcilerini selamlıyorum. İran devleti “bastırırım ezerim” derse farklı yerlere gidebilir. İran devleti buradan ders çıkarsın biz bunun çağrısını yapıyoruz ama cevap alabilmiş değiliz. Baskıyla şiddetle çözemezler.

Etiketler: