Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Dünya » Pakistanlı din adamı: Depremin nedeni kot pantolon giyen kadınlar!
Pakistanlı din adamı: Depremin nedeni kot pantolon giyen kadınlar!

Pakistanlı din adamı: Depremin nedeni kot pantolon giyen kadınlar!

 

Pakistanlı din adamı Fazlur Rehman, İslamabad’da düzenlediği basın toplantısında ülkede meydana gelen felaketlerin sebebinin ‘kot pantolon giyen kadınlar’ olduğunu söyleyerek, ‘Kadınlar ‘un çuvalı’ gibi örtünürse, felaketler önlenebilir’ ifadesini kullandı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Pakistanlı üst düzey bir din adamı, kot pantolon giyen kadınlara karşı orduyu askeri operasyon düzenlemeye çağırdı. El Arabiya’nın cumartesi günkü New Indian Express gazetesine dayandırdığı habere göre, başkent İslamabad’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Fazlur Rehman, ülkedeki deprem, enflasyon, enerji kaynaklarının yetersizliği ve güvenlik gibi konulardaki sorunları “kadınların edepsizliğine” bağladı.
pakistan

 

 

 

 

 

 

 

 

Kot pantolon giyen kadınları “mobil kitle imha silahı”yla eşdeğer tutan Rehman, “Kadınlar ‘un çuvalı’ gibi örtünürse, bu felaketler önlenebilir” diye konuştu. Rehman, kadınların eve kapanması ve şeriat yasalarının yürürlüğe girmesiyle Taliban’ın kadınlara yönelik saldırılarının duracağını da sözlerine ekledi.
Ordunun Taliban’a yönelik operasyonlarını kınayan Rehman, silahlı kuvvetlerin Pakistan’ın “gerçek düşmanları”nı hedef almasını söyledi.

Etiketler: