Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Dünya » Milyonlarca kişi ‘tıkladı’…Barışın değil savaşın fotoğrafı !
Milyonlarca kişi ‘tıkladı’…Barışın değil savaşın fotoğrafı !

Milyonlarca kişi ‘tıkladı’…Barışın değil savaşın fotoğrafı !

Sosyal medya inanılmaz bir fotoğraf karesini paylaşıyor. Kısa sürede milyonlarca kişinin paylaştığı fotoğrafa baktığınızda, bu iki hayvanın sıkı birer dost olduğunun sanabilirsiniz; ancak karede büyük bir savaş var. Yavru gelincik, alçaktan uçan ağaçkakanın üzerine zıplayarak onu öldürmeye çalışıyor. Fotoğraf her ne kadar animasyon filminden fırlamışa benzese de hayatın acı gerçeğini ortaya koyuyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre Martin Le-May isimli amatör fotoğrafçı, bu kareyi Londra’ya eşiyle birlikte parkta gezerken yakalamış. Le-May, fotoğrafı sosyal medyadan paylaştığı andan itibaren milyonlarca kişi tarafından yayıldı. ABD ve Avrupa ülkelerinde, Le-May’in bu fotoğrafı “Bu elbise ne renk?” tartışmasına sebep olan o fotoğrafı unutturdu.

GELİNCİK AĞAÇKAKANIN SIRTINA ATLADI VE…

Yavru gelincik, ağaçkakanın sırtına atlayıp havadayken ona saldırmaya başlıyor. Ağaçkakan oldukça acı çekerken yere hızlı bir iniş yapıyor. O anda avcılık konusunda hayli tecrübesiz olan gelinciğin boşluğundan bir anda yararlanıp kaçmayı ve hayatta kalmayı başarıyor. Fotoğraf, ‘Barışın fotoğrafı’ gibi görünse de alt metninde büyük bir savaşın olduğunu gözler önüne seriyor.

Etiketler: