Pazar , 1 Mart 2015
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Sabancı’nın elektriklisi yaza çıkacak
Sabancı’nın elektriklisi yaza çıkacak

Sabancı’nın elektriklisi yaza çıkacak

Kendi markasıyla otobüs ve midibüs segmentlerinde üretim ve ihracat yapan Sabancı Grubu şirketlerinden Temsa, yeni otobüsü Safir VIP 41+1’i tanıttı. Temsa yaza elektikli otobüsü de tanıtacak. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik’in katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısında 40 adet Temsa Safir VIP otobüsün, Kamil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan’a teslimi de gerçekleştirildi.

64 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Temsa’nın, Safir VIP ile yeni bir yolculuğa atıldığını belirten Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Müşterisinin ihtiyaçlarına odaklanarak inovatif ve hızlı çözümler geliştiren Temsa, son 2 yılı çok başarılı geçirdi, pazar payını arttırdı. Türk mühendislerin, tasarımcıların emeğiyle ortaya çıkacak yeni ürünler de yolda. Sadece yurtiçinde değil, 64 ülkeye ihracat yaparak yurtdışındaki başarısıyla da bizleri gururlandıran Temsa, otobüs ve midibüs segmentinde liderliğe koşuyor” dedi.

PAZAR PAYI % 30’A ÇIKTI

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ise, otobüs pazarında paylarını yüzde 16’dan 30’a, şehiriçi otobüs pazarında ise paylarını yüzde 18’den yüzde 37’ye çıkardıklarını belirterek, Safir VIP ile 2+1 segmentine konfor ve kalite getirdiklerini belirtti. Safir VIP’nin kazanç anlamında da avantaj sağladığına dikkat çeken Çelik, “2+1 segmenti, Temsa’nın getirdiği ayrıcalık ile daha fazla büyüyecek” dedi. Bu yıl 6 yeni model daha tanıtacaklarını ifade eden Çelik, yılın üçüncü çeyreğinde ise elektrikli otobüsü çıkaracaklarını söyledi. Kamil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan da, konuşmasında filoya katılan yeni Temsa’larla birlikte Kamil Koç filosunda Temsa Markalı araç sayısının 210’a ulaştığına vurgu yaptı.

SAFİR VIP, 5 YILDA PARASINI ÇIKARIYOR

Safir VIP, artı dört koltuk kapasitesiyle müşterisine dört yılda ekstra 150 bin euro civarında ek ciro sağlıyor. Beş yılda ise kendini amorti ediyor. Flat floor özelliğiyle rahat bir iç mekâna sahip olan araç; ergonomik VIP koltuklarıyla da maksimum konfor vadediyor. Safir VIP; sınırsız internet erişimi, kişiye özel dijital yayınları ve LCD ekranlarıyla, yolculuk sırasında eğlenmek ve dinlenmek isteyenlere de birçok seçenek sunuyor. Orijinal üretim olduğu için ikinci el değerinin yüksek olması da, Safir VIP’nin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

ÖNDER ÇELİK