Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Hakan Şükür canlı yayında Erdoğan’a öyle bir gol attı ki !Perinçek bombası !
Hakan Şükür canlı yayında Erdoğan’a öyle bir gol attı ki !Perinçek bombası !

Hakan Şükür canlı yayında Erdoğan’a öyle bir gol attı ki !Perinçek bombası !

Samanyolu Haber’de yayınlanan Özel Gündem programına katılan  AKP eski milletvekili ve bağımsız milletvekili adayı  Hakan Şükür özellikle Erdoğan ve AKP’yi çok kızdıracak yorumlarda bulundu
Hakan Şükür hem siyasete atıldığı günden bugüne yaşadıklarını hem de süreçte yaşanan usulsüzlükler, haksızlıklar ve hukuksuzluklar üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Hakan Şükür’ün satır başları:

HUKUK KENDİLERİNE LAZIM OLDUĞU ZAMAN HATIRLIYORLAR”

Şükür, özgürlüklerin kısıtlandığı ortamda 4 senede çok şey yaşadık milletçe ve şimdi özgürlüğe doğru gidiyoruz diyebilirim. Bu millete hizmet için yola çıktıklarını söylerlerken şimdi derin dehlizlerde kayboldular.

Hukuk kendilerine lazım olduğu zaman hatırlıyor. Geçmişin mağdurlarının bugün yeni mağdurlar çıkarması acınası bir durum. Biz bu süreçlerde hukuksuzluklardan hukuk öğrenmeye başladığımız bir süreç yaşıyoruz.

“REJİM DEĞİŞİKLİĞİNE DOĞRU GİDİYORUZ”

İnsanlara elinizdeki güçle başka şeyler söyleniyor. Yaşadığımız süreç herkesin çok net gördüğü bir süreç aslında bunu görmek ve bu utançla en tepede olmak ya da oradan yönetmek dediğim gibi birilerinin her halde bir oyunu ki rejim değişikliğine gitmek yani hukukun önüne çıkmamak için böyle bir mecburiyet hasıl oldu ve şu anda oraya doğru gidiyoruz.

“FİİLİ BAŞKANLIK SİSTEMİ VAR”

Başkanlık sistemi belki resmiyette yok ama Meclis’in çok uzun zamandır ben böyle çalıştığını muhalefet partilerinden de duyuyorum. Soru önergelerinin, milletini haber alma hakkına (ne yapıldığına dair fikir elde etme hakkına büyük bir gasp var)

Türkiye’de gelecek adına adım yok. Türkiye’de proje anlatılamıyor. Neden? Çünkü büyük bir ekonomik sıkışma var. Hala eski açılışlara 5-6 defa tekrardan açılıyor.

PERİNÇEK’İN SÖZLERİNE GÖNDERME

Açıkçası ülkenin bir rejim değişikliğine doğru gittiğini çok öncelerden söylemiştim ben. Birileri bu rejimin değişmesini istiyor sanırım. Çünkü bugün bazı miting meydanlarından söylemlere bakınca aklıma şu geliyor.Bir tweet attığı için bir hanımefendi ağır cezada yargılanıyor.

İfade özgürlüğünü işte bu kadar ayaklar altına aldığımız bir dönemde çok basit herhangi bir ima taşımayan bir şeyden dolayı yargılanıyor. Cumhurbaşkanına hakaretten dolayı yargılananlar var. Sayın cumhurbaşkanına hakaretten dolayı. Ama bir o kadar da miting meydanlarında bizim bilmediğimiz şeyleri bilen bazı insanlar onlar da içeri girecek ”Cumhurbaşkanı da girecek” ”Eski cumhurbaşkanı da girecek” gibi ifadeler kullanıyor. Biz acaba diyoruz yani bu kadar ufak bir şeyden dolayı ceza davaları açılan insanlar var oluyorken ülkemizde daha büyük perdeden daha büyük tehditler savuran insanlarla ilgili herhangi bir şey söylenmiyor. Burada bir ortaklık mı var?

Birilerine karşı bir şey mi yürütülüyor? ve bu yürütülürken aslında o hedef gösterilerek geçmişin bütün dosyaları mı kapatılıyor?

Etiketler: